O nas

Spółka FASADA INVESTMENT powstała w 1998 roku jako jedna z pierwszych spółek prawa handlowego na Podkarpaciu, otrzymując wtedy unikatowy nr KRS 200. Do życia powołały ją dwie osoby, których pasją do dnia dzisiejszego są nieruchomości. Działając na rynku od ponad 20 lat, spółka zdobyła ogromne doświadczenie, któremu zawdzięcza swoją obecną postać.

Jednym z pierwszych, wyznaczonych przez nią celów było pozyskanie NIERUCHOMOŚCI w ścisłym Centrum Rzeszowa, tzw. „dziury w Rynku”. Jej dotychczasowy właściciel, Partia Kupiecka posiadająca wieczyste użytkowanie działki, miała poważny problem z zagospodarowaniem tego terenu. Wynikał on z braku jedynego dojazdu do NIERUCHOMOŚCI od strony ulicy Kopernika poprzez bramę w budynku (tzw. Uszatek). Spółka zamierzała nabyć tą nieruchomość. Rozpoczęła próbą odkupienia budynku Uszatka od firmy FRAC. Mimo mocno zawyżonej przez ówczesnego właściciela ceny, Fasada zdecydowała się na zakup.

Należy podkreślić, że dziura w Rynku była swojego rodzaju fenomenem – w żadnym mieście wojewódzkim w Polsce, na rynkach pełnych pięknych i zabytkowych kamienic, nie było takich wyrw w zabudowie jak w stolicy Podkarpacia. Lokalizacja w ścisłym centrum miasta ograniczona przestrzenią oraz sąsiedztwem pobliskich budynków stała się wyzwaniem, które zaowocowało wykorzystaniem ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań, nietypowych dla tego typu przestrzeni. Należy do nich między innymi budowa parkingu podziemnego oraz niezbędnych w tym przypadku systemów oświetlenia.

Przez cały czas realizacji inwestycji rękę na pulsie trzymał również konserwator zabytków, który nakazał odtworzenie widocznych fasad w pierzei rzeszowskiego rynku. W ten sposób budzi się do życia Centrum Usługowo-Handlowe. Proces ten trwa już 13 lat, a jego finał, zwieńczony oddaniem nieruchomości, spodziewany jest na przełomie 2012 i 2013 roku.

Zamysłem inwestorów było stworzenie centrum butikowego z ekskluzywnymi sklepami i najbardziej znanymi markami popularnych domów mody. Analiza rynku wykazała jednak mały popyt na ten rodzaj oferty, przez co projekt został zaniechany.

Równolegle do tych działań spółka Fasada, tworząc grupę kapitałową z udziałem tych samych wspólników, nabywała inne NIERUCHOMOŚCI przeznaczone do generalnych remontów, nie ograniczając się przy tym jedynie do miasta Rzeszowa.

Prowadzona jest również inna inwestycja, zlokalizowana przy głównym deptaku starego miasta. Podjęto decyzję o stworzeniu cztero gwiazdkowego hotelu, angażując się tym samym w branżę hotelarską.